Rakke sport

Aadress

Simuna tee 10, Rakke 

Kontakt
Enno Eilo (515 3228, ennoeilo@gmail.com)

Rakke kooli võimla ja jõusaal

Rakke kooli võimla taasavati renoveeritud kujul 2011. aasta sügisel. Võimla põhikasutajaks päevasel ajal on Rakke kool. Treeningringidest on

läbi aastate selles majas toiminud maadlustreeningud, korvpall, võrkpall ja kooliõpilaste spordiring. Periooditi kasutavad kooli võimlat ka rahvatantsijad. Lisaks kasutatakse spordisaali mitmete tunniväliste ürituste läbiviimiseks.
Suurem üritus on iga-aastane vabamaadluse seeriavõistlus "Nublust Nabiks" üks etappidest. Peetud on 
Lääne-Virumaa korvpalli I ja II liiga kohtumisi ning mitmeid teisi turniire.

Samaaegselt kooli spordisaaliga uuendati (2011. aastal) osaliselt ka jõusaali olukorda. 

Jõusaali kasutavad nii kooliõpilased kui ka Rakke aleviku elanikud. Jõutreeningutega regu-laarselt tegelejate arv hakkas jõudsamalt kasvama alates 2005. aastast. Harrastajate kõrval on viimase 10–15 aasta jooksul Rakke kooli jõusaalist tuule tiibadesse saanud ka mitmed tõsised vabariigi tasemel raskejõustikuga tegelevad sportlased (jõutõstmine, kulturism). 

Jõusaali hing ja vaimne isa on 2011 aasta maailmameistrivõistluste pronks klassikalises kulturismis Janar Rückenberg.

Rakke kooli staadion

70ndate aastate alguses valminud 250

 m ringiga ja telliskivipurukattega. Saab harrastada jooksmist, kaugushüpet ja kuulitõuget. Staadioni keskel jalgpalli harrastamiseks väravatega jalgpalliplats 65x35m.

Maadlus

Aastast 2011 korraldab vabamaadlus treeninguid Rakkes maadlusklubi Järvamaa Matimehed.

Aktiivsed treeningud toimuvad septembrist kuni maikuuni igal esmaspäeval ja kolmapäeval kell 16.30–18.00. Lisaks puhkusele suvekuudel toimub alati ka igal suvel maadluslaager.

Treeneriks Jaak Tammik, kellel on treenerikategooria EKR6. 

Suurem üle-eestilise mastaabiga sündmus on vabamaadluse seeriavõistluse "Nublust Nabiks" üks etappidest, mis

toob kord aastas meie juurde kokku palju noori maadlejaid. 

Video lingid

Rakke korvpalli- ja spordiväljak

2009 aastal valminud korvpalliväljak on mõõtmetega 25x12m.
Korvpalliväjlaku kõrval asetseb endiste ekstreemspordi atraktsioonide alune asfaltplats, mõõtmetega 28x25m. Platsil asub hetkel jalgrattasõidu eksami- ja õppeväljak.

Rakke Linnamäe terviserajad

Rakke Linnamäe  terviserajad kuuluvad sihtasutuse Eesti Terviserajad võrgustikku. 

Rakke Linnamäe terviseradadel on suusatamiseks,  jooksmiseks ja rattaga sõitmiseks 1 km; 1,9 km ja 2,5 km pikkused põhirajad. 1 km pikkust rada on võimalik kasutada ka valgustatuna. Rajavalgustus süttib infotahvlil märgitud numbrile helistamisel. Põhiradadeks olevad ringid, saavad alguse Rakke laululavale suunduva tee ja Mäe tänava ristumiselt. 

Talvel on kasutusel ja võimalusel ka hooldatud ning tähistatud  8,5–9,5 km suusamatkarada. Suvel on rajad hooldatud ja niidetud. Osaliselt kattuvad kettagolfirajaga. 

Rakke Linnamäe staadion

Rakke Linnamäe staadion asub Rakkes Staadioni tänava lõpus.
Staadion on ehitatud   70ndate aastate alguses, renoveeritud 1986 aastal. Staadion on 400 m pikkuse ringrajaga ja telliskivipurukattega, jooksurajad on tähistamata. Miinimumnõuetele vastava suurusega jalgpalliväljak  90x45m. Staadionilt saavad alguse mitmed jooksu- ja rattarajad.

Staadionil algab ka 9 korviga Rakke kettagolfipark, mis on rollilt nõudlik ja väga huvitavalt projekteeritud.

https://www.discgolfpark.com/course/rakke-discgolfpark/

Staadionil toimub mitmeid üleriigilisi ning kohalikke kultuuri- ja spordiüritusi. Mitmel aastal on toimunud riigi meistrivõistlusi maastikurattasõidus.