16.08.22

Rakke sport

Aadress: Simuna tee 10, Rakke 

Kontakt:
Tel: 515 3228

E-post: ennoeilo@gmail.com

Juhataja: Enno Eilo

Rakke Kooli võimla ja jõusaal

Rakke Kooli võimla taasavati renoveeritud kujul 2011. aasta sügisel. Võimla põhikasutajaks päevasel ajal on Rakke Kool. Treeningringidest on läbi aastate selles majas toiminud maadlus-treeningud, korvpall, võrkpall ja kooliõpilaste spordiring. Periooditi kasutavad kooli võimlat ka rahvatantsijad. Lisaks kasutatakse spordisaali mitmete tunniväliste ürituste läbiviimiseks ("Ühisakrobaatika", "Kõrgushüppepidu"),

erinevad klassidevahelised võistlused, aga ka mitmed ühekordsed üritused ja projektid). Suurem üritus on iga-aastane vabamaadluse seeriavõistlus "Nublust Nabiks" üks etappidest. Peetud on Lääne-Virumaa korvpalli I ja II liiga kohtumisi ning mitmeid teisi turniire.

Samaaegselt kooli spordi-saaliga uuendati (2011. aastal) osaliselt ka jõusaali olukorda. Jõusaali kasutavad nii kooli-õpilased, kui ka Rakke aleviku elanikud. Jõutreeningutega regu-laarselt tegelejate arv hakkas jõudsamalt kasvama alates 2005. aastast. Harrastajate kõrval on viimase 10-15 aasta jooksul Rakke Kooli jõusaalist tuule tiibadesse saanud ka mitmed tõsised vabariigi tasemel raskejõustikuga tegelevad sportlased (jõutõstmine, kulturism). 

Jõusaali hing ja vaimne isa on 2011 aasta maailmameistrivõistluste pronks klassikalises kulturismis Janar Rückenberg.

Rakke Kooli staadion

70-ndate aastate alguses valminud 250 m ringiga ja telliskivipuru kattega. Saab harrastada jooksmist, kaugushüpet ja kuulitõuget. Staadioni keskel jalgpalli harrastamiseks väravatega jalgpalliplats 65x35m

Maadlus

Aastast 2011 korraldab vabamaadlus treeninguid Rakkes maadlusklubi Järvamaa Matimehed.

Aktiivsed treeningud toimuvad septembrist kuni maikuuni igal esmas-päeval ja kolmapäeval kell 16.30-18.00. Lisaks puhkusele suvekuudel toimub alati ka igal suvel maadluslaager.

Treeneriks Jaak Tammik, kellel on treenerikategooria EKR6. 

Suurem üle-eestilise mastaabiga sündmus on vabamaadluse seeriavõistluse 

"Nublust Nabiks" üks etappidest, mis

 toob kord aastas meie juurde kokku

 palju noori maadlejaid. 2019  aastal oli osalejaid 135 noort Eestist ja Lätist.

Video lingid:

Rakke korvpalli- ja spordiväljak

2009 aastal valminud korvpalliväljak on mõõtmetega 25x12m.
 
Korvpalliväjlaku kõrval asetseb endiste ekstreemspordi atraktsioonide alune asfaltplats, mõõtmetega 28x25m. Platsil asub hetkel jalgrattasõidu eksami- ja õppeväljak.

Rakke linnamäe terviserajad

Rakke linnamäe  Terviserajad kuuluvad Sihtasutuse Eesti Terviserajad võrgustikku. Võrgustikku kuulub enam kui 100 terviserada üle Eesti.

Rakke linnamäe terviseradadel on suusatamiseks,  jooksmiseks ja rattaga sõitmiseks 1km; 1,9 km ja 2,5 km pikkused põhirajad. 1 km pikkust rada on võimalik kasutada ka valgustatuna. Rajavalgustus 

süttib infotahvlil märgitud numbrile helistamisel. Põhiradadeks olevad ringid, saavad alguse Rakke laululavale suunduva tee ja Mäe tänava ristumiselt. Talvel on kasutusel ja võimalusel ka hooldatud ning tähistatud  8,5- 9,5 km suusamatkarada. Suvel on rajad hooldatud ja niidetud. Osaliselt kattuvad Discgolfi rajaga. Tähelepanu!

https://terviserajad.ee/rajad/rakke-terviserada/

Rakke linnamäe staadion

Rakke linnamäe staadion asub Rakkes Staadioni tänava lõpus.

Staadion on ehitatud   70-ndate aastate alguses, renoveeritud 1986 aastal. Staadion on 400m pikkuse 

 ringrajaga ja telliskivipuru kattega, jooksurajad on tähista

mata. Miinimumnõuetele vastava suurusega jalgpalliväljak  90x45m. Staadionilt saavad alguse mitmed jooksu ja rattarajad.

Staadionil algab ka 9 korviga Rakke DiscolfPark, mis on rollilt nõudlik ja väga huvitavalt projekteeritud.

https://www.discgolfpark.com/course/rakke-discgolfpark/

Staadionil toimub mitmeid üleriigilisi ja kohalikke kultuuri- ja spordiüritusi. Mitmel aastal on toimunud riigi meistrivõistlusi maastikurattasõidus. Suurim spordiüritus 2001 aastast toimuv Rakke Rattamaraton. Video https://www.facebook.com/663696780349150/videos/1945083605543788/

 

 

Toimetaja: KRISTEL KITSING